Říjen 2013

Dívky v sedlech- Filmová hvězda

15. října 2013 v 15:37 Recenze Knih
Název: Filmová hvězda
Autor: Bonnie Bryantová
Nakladatelství: Klokan
Rok vydání: 2006
Série: Dívky v sedlech
Díl: 19
Počet stran: 109

Anotace: x
Recenze: Knihu jsem četla už dávno a tak si ji moc nepamatuji. Vím že se v jejich stáji měl točit film a hrál tam bávalý kamarád těch holek. Ony mu pomáhaly jezdit na koni atp.
Bohužel jsem knihu nedočetla :( Dostala jsem ji od babičky. Knížka byla nezáživná a téměř o ničem. Navíc kniha by měla být o všech třech kamarádkách a já mám pocit že ta nejhlavnější z nejhlavnějších je Lisa. Možná někoho bude bavit, ale mě rozhodně ne. Vlastně všechny knihy z této série mě nebaví. (Tedy ty co jsem četla mě nebavily.) Je mi líto že se mi nelíbila tak moc až jsem ji nedočetla. Myslím že je zbytečné mít doma knížku, která vás nebaví a tak brzo pude pryč. Má štěstí že kamarádka tuto sérii čte a tak ji vyměním za jinou knížku. Jsem ráda že ji nemusím prodávat a vím že bude v dobrých rukou. (Já mám své knížky ráda)
5/10

Kůň Zázrak a Zelená dáma

14. října 2013 v 20:00 Recenze KnihNázev: Kůň Zázrak a Zelená dáma
Autor: Zuzana Holasová
Ilustrátor: Barbora Kyšková
Nakladatelství: Albatros

Rok vydání: 2012
Série: Kůň Zázrak
Díl: 2
Počet stran: 182
Anotace: Jezdecká škola Oharek se vrací! Uplynul rok a nad Oharkem se zase stahují mraky. Olívie tentokrát Statek dočista zničí, pokud Ema a Filip nenajdou dost síly, aby překonali dozvuky temného příběhu, který se tu odehrál před mnoha lety. Oba se naštěstí mohou spolehnout na přátele z jezdecké školy, ale, jak se zdá, koně Mirákla a Hamilkara už nezachrání nikdo. Nebo snad přece...?
Rezence: Knížku jsem dostala na Vánoce a knížky o koních mě už dost nudily. Je to pořád to samý! Ale tato knížka mě zaujala. Pamatuji si jak jsem seděla zakrytá v posteli, popíjela kakao a nadšeně četla tuto knihu. Už jen první věta je celkem zajímavá :D Kniha nepostrádala děj a napětí. Doslova jsem ji hltala. No, akorát mi tam vadila dvě divná jména :D Hnáta a Pazoura :D Mně taková divná jména prostě baví a stále jsem se utěšovala tím že jsou to jen přezdívky. Ještě dneska doufám že to tak je, ale v knize o tom nic nebylo. U knihy jsem se taky dost nasmála :D Takže vřele doporučuji.


9/10

Čajííííík :D

8. října 2013 v 20:11 Můj život
Nazdárek,
Možná to víte možná ne, ale já se dívám na anime a poslouchám J - rock a K - pop (Japonský rok a Korejský pop.) A i opačně J - pop. Taky jsem velký blázen do Japonska, ale zatím nemám v plánu se učit Japonsky, protože když vidím jaké má s tím sestřenka starosti. Fajn, ale nadpis je "Čajííííík" a né "Japonsko." Mně se hrozně mění chutě. Dříve jsem nesnášela zelný, černý, bylinkový čaje. Snela jsem jen ovocný a i ten jsem párkrát (Hodněkrát xD nedopila.) Teď si minimálně dvakrát udělám čaj. A ještě k tomu si dělám zelený, černý a bylinkový. Prostě miluju čaje asi pomaloučku víc než kakao.(To si udělám jednou za uherskej rok xD). Dnes jsem jela k babičce. (Klidně jsem mohla jít i pěšky, ale na to jsem moc líná.) Moje sestřenice taky miluje čaje a japonsko a žije u babičky. (Její mamka(moje teta.) se se svým přítelem odstěhovala do Ameriky a sestřenka na to byla moc mal a tak zůstala u babičky.) Babička mi udělala Pravý černý Indický čaj (Hlavně že v rožku bylo "Český výrobek") Mně nehorázně chutnal. Pak jsem prohlédávala ostaní čaje. Od každého jsem si vzala dva pytlíčky domů (Ne úplně od každého.) A co jsem tam našla? Japonský čajíííííík :3. Domů jsem si tedy vezla dva pytlíčky bílého, černého Idického, pickwick 1x mango a 1x citron a Japonský zelený čaj! Jenže já jsem opravdu šikulka. Vytáhla jsem zrovna Japonský a tak jsem si ho udělala, ale vodas mi vyšla jen do půlky hrnku a ten pytlík by v té vodě měl být jen 1 - 2 min. a tak jsem pytlík vytáhla a vodu vylila a udělala to znovu. Musím říct že čaj byl opravdu dobrý ;).
PS: Pardon že tento článek je dá se říct o ničem, ale chystám že sem budu psát různé rcenze. Co vy na to?